Українське село очима Олександра Бабака можна побачити в Каневі

У Каневі у виставковому просторі «ЧервонеЧорне» триває персональний проект Олександра Бабака, що презентує результат роботи художника за три роки.

 

Усі зображення надано організаторами

 

“Вулиця Дніпровська”, “Still Life”, “Місцеві” – це великі серії Бабака, що зайняли просторі поверхи галереї. Кожна з них є самодостатнім дослідженням автора і лягає в єдину концепцію його творчості та продовжує основну тему – тему українського села.

 

Поступово рухаючись від пейзажу, сповненого кольорів, де художник через красу спостерігає трагедію сучасності, до натюрмортів та предметів, як свідків часу, Бабак приходить до людини, пояснюючи Село як складний організм, як соціальний зріз. Бабак звертає увагу на традиції та культурні коди, що приховані у звичайному побуті, природі, та розглядає Україну з різних боків: аналізує, описує, відтворює, реконструює.

 

 

“Свої, чужі. Місцеві – від місця. Його відчуваєш, як параметри власного тіла. Доросла війна змінила масштаби. Або, радше, позбувшись іграшковості, повернула їм початкову значущість. Робить тебе важливою частиною всього організму, про що забувається в комфорті тиші. Тепер місцеві – це одна єдина спільнота розміром з країну, зі своїм минулим, теперішнім і майбутнім. Відчуття набувають реальності – тепер ідеться не про двір чи вулицю, мова не лише про місто. МІСЦЕВІ – це портрет нації. Принаймні дуже мріється, щоб так було! ”

 


 

На виставці можна побачити живописний твір Бабака “Канів” 1979 р, написаний ще за студентства, та великоформатні твори: “Дніпро”, «Рілля». Повну серію робіт з циклу «Місцеві» тощо.

 

Побачити проект можна до вересня 2018 року. Для відвідання виставки звертайтесь на рецепцію готелю «Княжа Гора».

 

Адреса галереї: Черкаська обл., м. Канів, вул. Дніпровська, 1.