Українські художники взяли участь у Astana Art Show

Художня група GAZ (учасники Олексій Золотарьов та Василь Грубляк) взяла участь у Astana Art Show (Казахстан). 

 

Фестиваль сучасного мистецтва відбуватиметься в Астані до 28.10 у просторі інституції TCÈ art destination – що знаходиться в історичному центрі міста. Простір об’єднує галерею, освітній центр та експериментальну арт лабораторію. У експозиції представлені твори художників з усього світу, у тому числі з України. Тема першої виставки в рамках фестивалю – “METAMORPHOSIS”.

GAZ (Олексій Золотарьов, Василь Грубляк), Реформатори

 

Група GAZ представила твір “Реформатори”, що вже був презентований у рамках міжнародної бієнале сучасного мистецтва “Торгівля ілюзіями” (Україна-Німеччина) у 2017 році у Києві. У роботі “Реформатори” художники продовжують досліджувати соціокультурну царину. Трансформуючи звичні знаряддя праці у мутовані витвори, позбавляючи їх першочергового сенсу, функціональності, митці вдивляються в естетику чистої форми.

 

Художники іронізують над безсилим у своїй абсурдності суспільством, яке дуже часто імітує суспільну діяльність і не отримує ніякого результату ― через незібраність, розрізненість поглядів та прагнень. Коли суспільство не може для себе сформулювати елементарні поняття, не може чітко поставити задачі ― воно стає недієвим та легко підпадає під контроль. Коли не концентруєшся на ідеї, розпилюєш енергію, то ідея стає занедбаною і зрештою гине. Якщо муляр весь час працює, то шпатель у нього буде чистий і рівний; якщо тесляр постійно рубає дерево – то в нього буде гостра сокира. Засоби праці вдосконалюються у процесі їх розумного використання.

 

Одною з центральних робіт експозиції Astana Art Show також став твір скульптора Олексія Золотарьова “Патрік?”. 

 

Більше інформації про захід тут.