Українські митці долучилися до міжнародної виставки в Нью-Йорку

З 1 грудня в галереї сучасного мистецтва Alexandre Gertsman Contemporary Art (AGCA) в Нью-Йорку триває спеціальна групова виставка 35-и міжнародних художників. Галерея відсвяткувала 25-у річницю співпраці директора галереї Олександра Герцмана з митцями-вихідцями з колишнього Радянського Союзу, які на сьогоднішній день живуть та працюють в Україні, США, Великобританії, Німеччині, Франції, Іспанії та інших країнах.

 

На виставці можна побачити роботи українських художників Миколи Бабака та Євгена Матвєєва (у складі арт-тандему БМ Бабак-Матвєєв), а також таких всесвітньовідомих митців, як Олег Дергачов, Ілля та Емілія Кабакови, Віталій Комар та Алекс Меламід, Наталія Нестерова, Тетяна Назаренко, Олександр Петров, Михайло Рогінський,  Володимир Янкілевський та ін.

 

До експозиції увійшли 4 роботи арт-тандему БМ Бабак-Матвєєв з колекції Олександра Герцмана: 2 диптихи з проекту Сімейний альбом і 2 роботи з проекту Послання з «Раю». У травні 2018 р. в галереї AGCA відбудеться персональна виставка арт-тандему БМ Бабак-Матвєєв.

 

Ілля Кабаков. CROCODILE, 2011

Усі зображення надано організаторами

 

З нагоди відкриття ювілейної виставки в Alexandre Gertsman Contemporary Art відбувся приватний перегляд-фуршет, влаштований засновником і власником галереї Олександром Герцманом, на який завітали художники, дипломати, мистецькі критики та шанувальники сучасного мистецтва. Почесними гостями галереї AGCA стали Постійний представник України при Організації Об'єднаних Націй Його Високоповажність Посол Володимир Єльченко з дружиною Іриною Єльченко, один із найвизначніших у США арт-критиків та знавців історії мистецтва Дональд Каспіт, чотирикратний номінант на Пулітцерівську премію, а також багаторічний редактор і репортер видань Vanity FairNewsweek та The New York Times журналіст Девід Марголік, засновник журналу The Real Deal Амір Коранджі, мистецтвознавець Джейн Кучна (яка брала участь у створенні великих видань для Музею Метрополітен), художник Віталій Комар, колекціонери Роберт Хольцман та подружжя Фред Левін, а також композитор Сергій Дрезнін та джазова піаністка і композитор Ева Новоа, які порадували присутніх майстерним виконанням власних музичних творів.

 

БМ Бабак-Матвєєв. Послання з «Раю», 2016

 

«Це непересічна подія для зміцнення міжнародного іміджу України, тієї «м’якої сили» просування національних інтересів, про яку всі зараз говорять. Вона дає змогу донести світові сигнал про те, що наша держава змінюється – політично, економічно, культурно та духовно», – прокоментував відкриття експозиції Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко. Він підкреслив, що світ має побачити, який «невичерпний потенціал» має Україна для реалізації найсміливіших мистецьких ініціатив, що слугує основою для креативних задумів. За словами Єльченка, виставка також є «чудовою платформою для генерації ідей просування України на міжнародній арені».

 

Олег Дергачов. TERRA INCOGNITA, 2004

 

У свою чергу, директор галереї Олександр Герцман зазначив, що «українське сучасне мистецтво стає все більш популярним у світі, що є гарним знаком, але бути представленим в Нью-Йоркській галереї – нелегке завдання для будь-якого митця. Історично склалося, що художники розпочинали свою кар’єру в цьому місті. Нью-Йорк широко визнаний як міжнародний центр мистецтва та «Мекка» для колекціонерів та шанувальників мистецтва. Коли я вперше побачив роботи Б М Бабака-Матвєєва, я відчув, що вони зможуть вписатися тут і продовжувати створювати для себе ім'я на міжнародному рівні».

 

З 1993 р. галерея сучасного мистецтва Alexandre Gertsman Contemporary Art (AGCA) щороку проводить групові та персональні виставки, експонуючи роботи як найвизначніших художників, народжених у колишньому СРСР, так і молодих талановитих митців. У галереї AGCA розміщена найбільша в США колекція живопису, скульптур, фотографій, робіт на папері та арт-об'єктів сучасних художників з колишнього Радянського Союзу. В районі NoHo (Манхеттен) галерея відкрила свої двері у 2009 року.

 

Виставку можна відвідати до 15 квітня 2018 року виключно за попереднім записом.