Українські митці представили виставку в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку

16 травня в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку відбулось офіційне відкриття виставки «Український Інсайт». На виставці були представлені роботи відомих сучасних митців Віктора Сидоренко, Валентина Попова, Олега Тістола та Миколи Маценка. На події зібралися численні гості, представники різноманітних посольств, дипломати та ЗМІ.

 

Тут і далі — експозиція «Український Інсайт»

Надано організаторами

 

Перед відкриттям виставки відбувся діалог із провідним світовим фахівцем у галузі міжнародних відносин — професором історії Єльського університету, автором  бестселера «В часи тиранії» — Тімоті Снайдером. Пан Снайдер презентував свою візію майбутнього України: «моя відповідь на запитання чому сучасна революція в Україні зараз важлива для всього світу, полягає в тому, що вона виступила прикладом ефективної боротьби за верховенство права. І сьогодні в Америці ми так само маємо пильнувати достовірність інформації та трактування сучасних історичних подій що відбуваються».

 


 

Офіційну частину відкривав заступник Постійного представника України при ООН Юрій Вітренко. Він зазначив про важливу роль цього проекту, як достойного прикладу культурної дипломатії.

 

«Цей захід ми розглядаємо, як частину культурної дипломатії яка активно просувається міністерством закордонних справ України. Дуже символічно, що ця виставка проходить в найпрестижнішому місці яке називається Delegates entrance hall, через який проходять дипломати 193 країн членів ООН, представники Секретаріату та Голова Генеральної Асамблеї, таким чином сучасне українське мистецтво буде, в прямому сенсі, на очах у всього світу — що є дуже важливим для просування позитивного іміджу України серед світової спільноти!», — зазначив Юрій Вітренко.

 

 

Офіційна частина відкриття виставки відбувалась за участі арт-директора проекту Тамари Шевченко, куратору проекту Наталки Шпитковської, організаторів та  мецената Ореста Кизика, художників: Валентина Попова, Віктора Сидоренко.

 

 

Символічним являється й те, що проект представлений в штаб-квартирі ООН. Організація Об'єднаних Націй — глобальна міжнародна організація, надзвичайно актуальною метою діяльності якої на сьогодні є підтримання і зміцнення миру і міжнародної безпеки, та розвитку співробітництва між державами світу. Україна ж є однією з 51 країн засновниць. Сьогодні організація об’єднує 193 країни світу з п’яти континентів. Україна — це частину великого світу, тому  дуже важливо, що українські митці сьогодні представляють країну саме тут. Вони мають змогу через призму «Ukrainian Insights» донести своє творче бачення  майбутнього України і всього світу!

 

Організатори дякують всім партнерам, що підтримали цей проект: Self Reliance New York Federal Credit Union, MEEST-America, Inc., SUMA Federal Credit Union, Астерс, Veselka, Arthuss, Міжнародні авіалінії України, Shevchuk Marketing, Обозреватель. UA, Chernozem.info. А також особисто Оресту Кизику, Тімоті Снайдеру, Ользі Олексенко, Армену Хачатуряну, Костянтину Кожемяці, Ірині Тарасовій, Ігорю Абрамовичу, Юрію Лодинському.