Український художник розкриє таємницю Чорнобиля

Документальна стрічка «Російський дятел» виходить в український прокат. Із 28 січня її можна буде побачити в кінотеатрах Києва, Харкова, Одеси, Львова, Тернополя, Чернігова, Ужгорода та інших міст.

 

 

«Російський дятел»  – документальний фільм з елементами постановки. Він розповідає про ексцентричного українського художника Федора Александровича, що висуває нову версію вибуху на Чорнобильській АЕС. Назва фільму відсилає до таємного радіосигналу, що транслювався з території СРСР у часи «Холодної війни». Це режисерський дебют американського драматурга Чеда Ґрасіа.

 

У 2015 році стрічка отримала гран-прі кінофестивалю Санденс за найкращий документальний фільм. Міжнародна асоціація документалістів визнала оператора «Російського дятла» Артема Рижикова найкращим оператором 2015 року. Фільм здобув широке визнання і потрапив до конкурсних програм багатьох міжнародних кінофестивалів, серед яких – Шеффілд (Англія), Док-Авів (Ізраїль) та Артдокфест (Росія). Європейська прем'єра фільму відбулася у травні 2015 року на фестивалі 86 у місті Славутич.

 

Читайте також на сайті ART UKRAINE інтерв’ю з Федором Александровичем.