В EDUCATORIUM відкрилася виставка іспанського фотографа Альберта Лореса

3 квітня культурна лабораторія EDUCATORIUM (м. Київ, вул. Рейтарська, 8Б) представила виставку істанського фотографа Альберта Лореса "As far as we have jazz".

 

Українське суспільство перебуває в постійній напруженій увазі, зосередженій на новинах зі Сходу. Проте зовсім поруч із Україною притулилася «модель» для всіх подальших російських проектів по створенню "сірих зон"— невизнана Придністровська республіка. За схемою, що вже стала класичною, в цьому регіоні слідом за нагнітанням мовного питання було спровоковане військове протистояння. Результат — російські війська на вулицях, триколори поруч із «прапором республіки», парадигма Руського миру. Оце, мабуть, і все, що пересічний європеєць знає про Придністров’я.

 

Усі зображення надано організаторами

 

Нині між невизнаною республікою та сусіднім світом пролягла безодня, навкруги її культури утворилася певна часово-просторова «капсула». Поза тим, джазова культура у невизнаній державі продовжує існувати. Іспанський фотограф Альберт Лорес за допомогою фотографії показує приховане життя Придністров’я через спостереження за студентами та випускниками джазового відділення Тираспольського інституту. Його кадри ніби відтворюють музику, що лунає у стінах забутого закладу. Колись, ще за радянських часів сюди, до Тирасполя їхали на навчання джазмени-початківці з України, Росії, Польщі, як до одного із кращих музичних вишів Союзу. Один з провідних його педагогів Віктор Зеленський та його учні слухали Еллінгтона і Клептона, імпровізували у невеликому підвальному приміщенні і організували групу «Діти підземелля».

 

 

Альберт Лорес — фотохудожник родом з Мадриду. Шість років тому він покинув офісну роботу в Іспанії заради подорожей, які забезпечував працюючи виноробом у Новій Зеландії, Каліфорнії та Європі. В цей час розвивав власний стиль фотографії. Наразі Альберт живе в Києві, працює над проектами у Східній Європі та Північній Індії.

 

Виставка триватиме до 15 квітня 2018 року.