В одеському «Інотеатрі» розкажуть альтернативну історію кіно

7 вересня в кінотеатрі «Інотеатр» на Одеській кіностудії (Французький бульвар, 33) починається цикл лекцій про паралельну історію кіно. Його проведе Станіслав Битюцький – київський кінокритик, головний редактор журналу «Cineticle».

 

 

Ідея проекту «Паралельна історія кіно» – розповісти про знакові, але маловідомі постаті в світовому кінематографі, які вплинули на його розвиток і при цьому залишилися в тіні своїх більш відомих сучасників (наприклад, японець Сіньїті Міякава або британець Росс Сазерленд).

 

Станіслав Битюцький – про лекторій:

 

«Від самої появи кінематографу завжди існувала основна та паралельна історія кіно. Основна – це те, що потрапляло в тренд, мало великий успіх або просто пасувало до часу. Ця історія завжди була злеліяна критиками та для багатьох так і залишилась єдиною історією кіно. Але разом з нею завжди йшла й інша – прихована, паралельна історія кіно. Її частиною були режисери та фільми, що з різних причин випадали з поля зору глядачів та критиків. В певній мірі, це історія безумців, котрим або не пощастило набути успіху, або які взагалі не прагнули до нього – віддаючи перевагу власній незалежності, аніж будь-яким поступкам. Протягом чотирьох лекцій ми поговоримо про ключові етапи в історії кіно – наш шлях лежить від братів Люм’єр та перших підкорювачів Голівуду до дивних хлопців, що знімають десятигодинні фільми та дивні мюзикли у забутих Богом піренейських містечках».

 

В рамках циклу заплановано чотири лекції:

 

7 вересня о 20:00 – «Німе кіно: перші герої та аутсайдери»

8 вересня о 20:00 – «Французька «Нова хвиля» та її наслідки»

10 вересня о 20:00 – «Азіатська кінореволюція 80-х»

11 вересня о 20:00 – «Фестивальне кіно: тренди та гарячі точки останніх десятиліть»

 

Станіслав Битюцький – кінокритик, головний редактор журналу про авторське кіно Cineticle.com. Автор статей для видань «Сеанс», Colta.ru, «Шо», oKino.ua та інших. Куратор. Режисер фільму «До побачення, сінефіли» – учасника програм міжнародних кінофестивалів «Молодість» та «Зеркало».