В університеті Драгоманова навчатимуть на арт-кураторів

Філософський факультет Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова оголосив про набір на магістратуру за новою спеціальністю «куратор сучасного мистецтва». Метою створення спеціалізації є заповнення освітньої лакуни, що існує в Україні у сфері сучасного мистецтва.

 

Харальд Зееман - батько сучасного кураторства. Саме з його першої незалежної виставки «Коли відносини стають формою» (1969, г. Берн) почався відлік історії професії куратор сучасного мистецтва.

 

Викладачами спеціальності стануть провідні українські фахівці у галузі історії та практики кураторської справи, арт-критики та культурної журналістики, фандрайзингу та культурного менеджменту, організації виставкових проектів, сучасних музеології та архівування. Наразі відомо, що авторкою освітньої програми та викладачкою курсу «Історія та теорія кураторської справи» є Яніна Пруденко – кураторка, дослідниця медіа-мистецтва, доцентка кафедри культурології НПУ. Лектором курсу «Фандрайзинг та культурний менеджмент» стане Ірина Соловей – співзасновниця платформи «Велика Ідея».

 

Яніна Пруденко

 

Ірина Соловей

 

Для вступу на магістерську програму «Куратор сучасного мистецтва» відділення культурології НПУ ім. М.П. Драгоманова необхідно:


1. Мати диплом бакалавра з будь-якої спеціальності.


2. Скласти іспити:


- іноземна мова; 
- культурологія;
- історія європейської культури (обов`язковий для бакалаврів з будь-якої спеціальності, окрім культурології).

Термін навчання – 1,5 роки (3 семестра).

 

Джерело: сторінка спеціальності в Facebook