Ван Гог «повертається» до Бельгії

Із січня до березня нинішнього року в Монсі (Бельгія) триває серія заходів, присвячених утвердженню міста як «столиці європейської культури». Значна частина з них стосується видатного нідерландського художника-постімпресіоніста Вінсента Ван Гога, який жив у цій місцевості в ранній період творчого шляху.

 

Зокрема, в музеї Монсу відкрилася виставка «Ван Гог у Борінажі». Борінаж – одна з провінцій Бельгії, столицею якої є Монс. Художник жив на цих землях у період 1878-1880 років. Тут він проповідував Святе Письмо і створив перші 17 картин-«копій» з робіт інших художників. На виставці експонується «Засівач» – одна з найкращих робіт митця того часу.

 

"Засівач" Вінсента Ван Гога в музеї міста Монс

 

У рамках культурної ініціативи також відбудеться відновлення будинку Ван Гога в Кольфонтені разом із листами та рештою малюнків, що в ньому залишилися.

 

«“Ван Гог у Борінажі” демонструє унікальний період у житті митця і показує роботи, які дуже рідко виставляються. Це дозволяє красиво відcвяткувати призначення Монсу Столицею Європейської Культури», – говорить Ів Вессер, очільник фундації Mons 2015 Foundation.

 

Джерело: artdaily.com