Ван Гога вбили, стверджує новий фільм

Новий фільм про художника Вінсента ван Гога стверджує, що він був убитий, а не застрелився. Прем'єра стрічки "На порозі вічності" з Віллемом Дефо у ролі замученого генія відбулася в понеділок на Венеційському кінофестивалі.

 

Віллем Дефо у ролі ван Гога

Hypebeast


За версією авторів сценарію художника вбили після сутички з місцевою молоддю недалеко від селища Овер-сюр-Уаз поблизу Парижа, де художник провів свої останні місяці в 1890 році. Він помер через 36 годин після повернення назад в місцевий готель у темряві. У той час як більшість істориків згодні з тим, що ван Гог вчинив самогубство, творець фільму Юліан Шнабель, відомий художник і номінант на "Оскар", підживлює теорію про те, що митця було вбито.


Французький сценарист Жан-Клод Карр'єр, який працював над сценарієм разом зі Шнабелем, сказав AFP.com, що "те, що він убив себе є абсолютно не доведеним. Чи думаю я, що ван Гог вбив себе? Абсолютно ні!"


«Він повернувся до готелю з кулею в животі, і ніхто не знайшов пістолет або його малярське приладдя», — додав Карр'єр.


«Те, з чим ми боролися, — це похмура романтична легенда про ван Гога. В останній період свого життя ван Гог постійно працював, і кожен день він створював нову роботу», — зауважив він.


Останні тижні життя художника, коли він написав «Портрет доктора Гаше», який встановив світовий рекорд, будучи проданий за $ 82,5 млн в 1990 році, були «не цілковито сумними», стверджує сценарист.

 

Джерело: artdaily.com