«Вчора, Сьогодні, Сьогодні» Микити Кадана презентують в НХМУ

29 жовтня в Національному художньому музеї України (м. Київ; вул. Грушевського, 6) відбудеться презентація книги «Вчора, Сьогодні, Сьогодні». Видання присвячене роботі художника Микити Кадана.

 

 

Книга збирає разом проекти, реалізовані Каданом в Україні та за її межами та вибудовує між ними спільні лінії, пов'язані з ключовими для автора темами: насильство та слухняні тіла, приватизація міського простору, політика пам'яті у час постсоціалізму, доля музею. Текстова частина книги включає вступ Сільвії Франческіні, тексти Катерини Ґреґос «Про політику трансформації», Гліба Напрєєнка «Шви діалектики», Катерини Міщенко «Плани з пилу» про різні аспекти художньої практики Микити Кадана. Розмова Лариси Бабій з Микитою Каданом під назвою «Бути вірним історії» – коментар щодо повороту до розширення історичного музею засобами сучасного мистецтва, який художник здійснює останні роки. На завершення – літературний цикл  Євгенії Бєлорусець «Чесне місце». Інша частина книги – це репродукції робіт художника з інформативними коментарями. Крім цього, у видання увійшли деталізована професійна біографія Кадана та інформація про авторів книги. «Вчора, Сьогодні, Сьогодні» видана бельгійською галерею Transit англійською, українською та російською мовами.

 

 

У презентації «Вчора, Сьогодні, Сьогодні» візьме участь сам Микита Кадан, а також причетні до створення книги – куратор Лариса Бабій, мистецтвознавиця та перекладач Євгенія Бєлорусець та редакторка Катерина Міщенко. Початок події – о 16:00.