Відкриття виставки «Відкритої групи» в PinchukArtCentre

Сьогодні у PinchukArtCentre о 18 годині відбудеться відкриття виставки «Біографія». Це другий проект в контексті «PAC-UA Переосмислення», який є результатом співпраці «Відкритої групи», до основного складу якої входять п’ять українських митців: Юрій Білей, Антон Варга, Павло Ковач, Євген Самборський, Станіслав Туріна. Львівського художника Юрія Соколова було запрошено, щоб разом дослідити феномен поняття «біографія».

 

Ця виставка розглядає ідею саморепрезентації, а саме яким чином це поняття трансформується сьогодні, коли образ особистості конструюється через середовище, що складається навколо неї засобами цифрових медіа.

 

 

Уся виставка будується на залученні аудиторії і розпочинається листом Юрія Соколова, в якому він закликає відвідувачів подати власні біографії до проекту. Щоб надихнути глядача, Соколов цитує фрагмент з тексту Даниїла Хармса, головна думка якого «людина є частиною світу». Виставка є безперервною перформативною дією, впродовж якої «Відкрита група» заохочує аудиторію до написання автобіографій, що будуть трансформовані художниками. Біографії зачитуватимуться, транслюватимуться у просторі експозиції та документуватимуться для формування «архіву» «Відкритої групи», який поступово набуватиме фізичної форми всередині експозиційного простору. 

 

 

Бйорн Гельдхоф, заступник арт-директора PinchukArtCentre, співкуратор виставки: «Отримавши Спеціальну Премію PinchukArtCentre 2013,  «Відкрита група» представляє свій другий масштабний проект, активно залучаючи громадськість і використовуючи публічний простір у створенні нової роботи під назвою «Біографія». Проект працює з поняттям саморепрезентації й особистого іміджу, які все більше і більше конструюються соціальними медіа, де людина певною мірою втратила контроль над тим, як світ дивиться на неї».

 

Торкаючись поняття мобільної, чи то мінливої, ідентичності, яке поширюється у соціальних мережах сьогодні, художники сподіваються, що впродовж виставки глядачі зможуть переосмислити власне сприйняття самих себе.

 

Проект  представлено на 4-му поверсі арт-центру, у просторі «PAC-UA». Він триватиме з 10 липня до 24 серпня 2014 року.