Відкривається виставка іконопису Леоніда Ковтуна «Непізнаний»

Сьогодні о 19 годині відкривається виставка іконопису Леоніда Ковтуна «Непізнаний». Виставка експонуватиметься на другому поверсі Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського (Київ, вул. Якіра, 13) до 15 листопада.

 

«…чи маємо ми право переносити на Творця властивості наглядача? Тому що ми були б тоді не людьми, не образом та подобою Божими — ми були би дитячим садком, маріонетками. Нам дуже хочеться, щоб нагорі сидів великий  пан, який би весь час спостерігав за нами і при найменшому порушенні одразу ж карав винних та заохочував невинних. Цього немає. Цього не повинно бути. Людина, за замислом, є співучасником божественного творіння. Біблія називає це словом «заповіт».  «Заповіт» — це церковно-слов`янське слово, означає «союз». Союз може бути з якимось хоч трошки рівноправним створінням. Але якщо це створіння — механічна лялька, то який же може бути з ним союз? Якщо його жорстко запрограмували на добро, якщо йому не дали можливості обирати між добром та злом, тоді що ж це за вибір? Це щось на зразок тих «виборів», які були у нас довгий час», — протоієрей Олександр Мень

 

Про автора:

Леонід Ковтун закінчив ОДХУ ім. М.Б. Грекова за спеціальністю — живопис. Мистецтво іконопису вивчав, аналізуючи роботи старих майстрів іконопису Візантії, псковську, новгородську школи іконопису. Має досвід роботи художником в театрі, кіно, на телебаченні. Працює в техніці сакрального мистецтва «іконопис», станковий живопис, графіка.