Відомий арт-критик видав книгу про жінок у мистецтві

Американський арт-критик Дейв Хікі (Dave Hickey) видав книгу «25 жінок: есе про їхнє мистецтво». Раніше він був відомий неоднозначними висловами на адресу жінок-художників.

 

 

Хікі присвятив есе таким мисткиням, як Лінда Бенгліс (Lynda Benglis), Бріджет Райлі (Bridget Riley), Сара Чарльсуорт (Sarah Charlesworth), Терезіта Фернандез (Teresita Fernández) та ін.

 

Автор доволі обережно підійшов до висвітлення теми арт-фемінізму – враховуючи те, що він скептично ставиться до будь-яких проявів політичного мистецтва. До того ж, «25 жінок…» не є спробою об’єктивного аналізу ролі жінок в арт-середовищі, а скоріше особистим висловлюванням Хікі про арт-діячок, які вплинули на його власне становлення. Окреме місце у книзі критик виділяє для своєї матері – бізнес-вумен, яка до самої смерті не полишала малювання. Ще одне есе присвячено покійній засновниці Нового музею Марсії Такер (Marcia Tucker), яка навчила Хікі «всьому, що потрібно було знати про мистецтво початку 70-х».

 

«Нічого з написаного не має якогось особливого стосунку до жінок», – резюмує оглядачка інтернет-видання «Hyperallergic» Джиліан Стельнауер. – «Навіть конкретні постаті жінок-митців у книзі є нічим іншим, як частинами світогляду Хікі. Однак це не означає, що у структурі видання немає порядку денного».

 

Минулого року Дейва Хікі розкритикував декан Йельської арт-школи.

 

Джерело: hyperallergic.com