Відомий мистецтвознавець Дмитро Горбачов презентує нову книгу

6 липня з 18.00 до 20.00 у Києво-Могилянській бізнес-школі (вул. Волоська, 8/5) відбудеться презентація нової книги відомого українського мистецтвознавця Дмитра Горбачова «Случаї».

 

 

«Случаї» – це історії, інтермедії, напіванекдоти чи особливі випадки, спогади або роздуми, де поєднались історія, мистецтво і трохи гумору. Вони записані зі слів Дмитра Омеляновича Горбачова – закоханого в українську культуру і мистецтво дослідника, відкривача та популяризатора українського авангарду. Саме йому довелось на початку 1960-х розгортати вали «спецфонду» Національного художнього музеї України, головним хранителем якого він був. Відтоді Горбачов присвятив своє життя збереженню, вивченню та популяризації ледь не втраченої сторінки українського мистецтва. У цій книзі зібрані свідчення про те як починалося дослідження українського авангарду, як вдавалося усіма правдами і неправдами обманювати радянську цензуру й експонувати заборонені твори, яким було життя музеїв у радянські часи, а також спогади Горбачова про зустрічі з художниками. У поле його зору потрапляє все – від мозаїки Київської Русі до лірики «Братів Гадюкіних».

На презентації книги говоритимуть про те, чому ця книга не могла не з'явитися, яку роль у просторі української культури відіграла постать Дмитра Горбачова та що саме ми можемо дізнатися про українське мистецтво ХХ століття з вуст мистецтвознавців. 


Учасники: Тетяна Філевська (авторка ідеї, упорядниця), Дмитро Горбачов (головний персонаж і дійова особа книги), Павло Гудімов (ЯГалерея).

Реєстрація 

 

Фейсбук