Виставка у Львові переосмислює народні орнаменти та їхні змісти

20 вересня у галереї Львівської національної академії мистецтв відбулося відкриття персонального проекту «Симетрія» молодої художниці, випускниці  ЛНАМ 2013 р. Дзвенислави Загайської. На виставці буде вперше представлено серію живописних композицій на склі, інсталяції та медіа-арт.

 

Проект «Симетрія»  втілює внутрішню стійкість, цілісність та гармонію Всесвіту; асоціюється з традиційними формами народного мистецтва. Переосмислення глибинних змістів, що містяться в образно-символічних проявах народної культури проникає в суть культурно-ціннісних орієнтирів народу.

 

Проект втілює синтез традиційних та сучасних форм вираження, зацікавлення в універсальних категоріях традиційної культури, баланс, рівновагу, гармонію та відображення матеріального світу в символічно-геометричних формах живопису через дію, емоцію, світовідчуття.

 

Виставка триватиме до 4 жовтня 2017 року.

 

 

* * *

Дзвінка Загайська є активним учасником мистецького життя, брала участь у численних виставкових проектах, симпозіумах і пленерах. Попри молодий вік художниці вже вдалося виробити оригінальну та добре впізнавану творчу манеру та зайняти свою нішу в сучасному образотворчому мистецтві. Експозиція виставки продемонструє непересічний жанровий діапазон творчого доробку та високий професійний рівень молодої мисткині, якого вона досягла під час навчання на кафедрі монументального живопису Львівської національної академії мистецтв.