Скандал навколо кенійського павільйону на Венеційській бієнале-2015

Новина про цьогорічного представника Кенії на бієнале у Венеції сколихнула мистецьке середовище Африки. Ним став 45-річний митець Армандо Танзіні, який має власний готельний бізнес в Італії. Танзіні не є уродженцем Кенії, але, попри це, живе і працює в країні вже 45 років.

 

 

Думки щодо участі італійця в кенійському павільйоні бієнале розділилися. Блогер ScepticAfro пише, що Танзіні використає цю можливість для продажу творів мистецтва з Китаю. «Що роблять китайські митці в павільйоні Кенії, якщо вони мають свій власний? Таким чином Танзіні дурить кенійців і використовує павільйон, аби продавати на ньому твори китайського мистецтва і збудувати кілька вілл для багатих китайців», – заявляє він у своєму аккаунті в Твіттері.

 

«Я люблю Африку з усіма її перевагами та недоліками», – стверджує Армандо Танзіні на власній сторінці в Facebook. – «Я працюю з африканцями вже близько тридцяти років. За цей час я зрозумів, що тутешнім проблемам з економікою можна протиставити лише магію мистецтва».

 

У творчості Армандо Танзіні проявив себе як автор мистецьких об’єктів зі слонових кісток, залишків від дерев баобабів та підручних матеріалів. Найвідоміша робота Танзіні – мапа Африки, складена з підошв від зелених капців.

 

Джерело: africasacountry.com