Феміністка домалювала геніталії королеві Вікторії

Вулична художниця під псевдонімом Vaj Graff перетворила пам’ятник англійській королеві Вікторії у Брістолі (Великобританія) на провокативний арт-об’єкт. Вона домалювала до статуї оголені ноги та геніталії.

 

Фото арт-об’єкта

 

Художниця-феміністка пояснює, що не збиралася паплюжити національну спадщину, а хотіла продемонструвати власну боротьбу із патріархатом у сучасному арт-світі. «Багато ненависників називають це вандалізмом. Це не вандалізм. Це заява. Королева Вікторія була затятою феміністкою, тож я хотіла показати її в усій красі», – розповідає Vaj Graff. – «В арт-світі домінують чоловіки, у стріт-арті – теж. Це факт. Я лише показую це. Я хочу відновити баланс».

 

Цікаво, що неподалік від пам’ятника можна натрапити на малюнок Бенксі, який демонструє оголеного чоловіка, що звисає з вікна. «Чому Бенксі дозволено те, що не дозволяють Вікторії?» – додає мисткиня. – «Брістоль любить кричати про стріт-арт, але коли з’являється щось справжнє зі справжньою ідеєю, місто не приймає це».

 

Пам’ятник королеві Вікторії відкрили у Брістолі у 1887 році. Таким чином місто відзначило 50-річчя її правління як другого монарха, який найдовше перебував на британському троні.

 

Джерело: news.artnet.com