Вулична мисткиня створила новий образ Маріанни – національного символу Франції

Президент Франції Еммануель Макрон доручив вуличній художниці створення нового образу Маріанни, символу Свободи і фактичного обличчя Франції, яке з'являється на поштових марках країни. Понад 300 мільйонів марок з новим зображенням вже надруковані, і будуть випущені в понеділок.

 

Президент Франції Еммануель Макрон та художниця Ісоль Діґан на фоні муралу "Marianne l’engagé"

Фото: artnet.com / Nicolas Tucat/AFP/Getty Images

 

Президенти зазвичай обирають образ, що є актуальним, і в ролі нової Маріанни Макрон обрав роботу французько-британської вуличної художниці Ісоль Діґан (Yseult Digan) "Marianne l’engagé", що означає "Маріанна зацікавлена або політично віддана".

 

Діґан, що живе й працює в західноафриканському місті Абіджан і відома за псевдонімом "YZ" (вимовляється як "eyes"; з англ. — "очі"), створила портрет молодої жінки з блиском рішучості в її очах. «Я хотіла, щоб ця Маріанна була сильною, гордою й рішучою, з непохитним поглядом у майбутнє», — сказала Діґан на презентації. Робота також з'явилася на 15-метровому муралі на стіні однієї з будівель державного житлового масиву в Періге, місті на південному заході Франції.

 

«Я обрав вуличне мистецтво, тому що я не вважаю, що представляти республіку має академічне мистецтво, яке нагадуватиме офіційне або санкціоноване,  сказав Макрон у своєму виступі на церемонії відкриття.  Республіка належить всім. Вона спільна».

 

Маріанна була символом французької республіки з 1792 року. Вона неодноразово увічнена в історії мистецтва, особливо в знаменитій картині Ежена Делакруа «Свобода, що веде народ» (1830). У більш пізній історії вибір образу або представниці Маріанни для національної поштової марки став політичною традицією президентів.

 

Джерело: artnet.com