Український художник встановив «Троянського коня» у спальному районі

Художник Вова Воротньов презентував проект «Троєщинський кінь». Він встановив дерев’яну інсталяцію на основі міфічного Троянського коня на Троєщині – в одному зі спальних районів Києва.

 

Вова Воротньов під час роботи над проектом

 

Задум «Троєщинського коня» не є однозначним. Перш за все це натяк на Троянську війну, під час якої для захоплення міста греки, на думку художника, створили перший в історії паблік-арт. Також інсталяція є прикладом інтеграції мистецтва в публічний простір. Зрештою, «Троєщинський кінь» видається ще й грою слів, адже в народі район на лівому березі Києва називають саме «Троєю». «…Цей район є чи не найкращим прикладом неблагополучного проблематичного ґетто. Місця, яке потребує реального вирішення проблем. Та місця, яке обов’язково отримає свою порцію популізму і вже роками лише спостерігає за грою у вирішення проблем», – вважає Вова Воротньов.

 

 

«Троєщинський кінь» є частиною проекту «Мозаїка міста», спрямованого на розвиток партисипативних стратегій мистецької взаємодії з містом. Це освітня і практична програма, що складається з низки воркшопів у Києві, літньої академії в Рурському регіоні (Німеччина) та етапу реалізації проектів учасниць і учасників у Києві. «Мозаїка міста» здійснюється CSM / Фундацією Центр Сучасного Мистецтва у партнерстві з Goethe-Institut Ukraine та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.

 

Минулого тижня в рамках «Мозаїки міста» презентували вказівники до шістьох радянських мозаїк столиці.

 

Джерело: сторінка проекту в Facebook