Я КРАПЛЯ В ОКЕАНІ: Мистецтво української революції у Відні

10 квітня 2014 року о 18:00 у віденському Künstlerhaus відкриється виставка мистецтва української революції «Я КРАПЛЯ В ОКЕАНІ». Проект присвячено художнім та візуальним аспектам протестного руху, що відбувався в Україні з листопада 2013 року.

 

Протести, що розпочалися внаслідок непідписання угоди з ЄС, згодом обернувся проти корупції та державної влади. Із самого початку художники були в центрі цих подій. Вони розробляли протестні плакати, організовували перформанси, створювали і демонстрували свої мистецькі роботи безпосередньо на Майдані та за його межами. Будь-який художній прояв міг стати обличчям революції. Мабуть, за останній час не знайти схожої події, під час якої митці отримали б змогу відігравати аналогічну роль у суспільному житті.

 

Виставка Я КРАПЛЯ В ОКЕАНІ продемонструє ориґінальні твори мистецтва, фото- і відеоматеріали, а також об'єкти, якими користувалися для свого захисту протестувальники на Майдані.

 

Єгор Петров для спільноти Страйкплакат

 

 

Учасники проекту:


Андрій Єрмоленко, Андрій Сидоренко, Борис Кашапов, Борис Михайлов, Василь Цаголов, Віктор Сидоренко, Вінні Реунов, Влада Ралко, Владислав Краснощок, Громадський сектор Майдану, Іван Семесюк, Ігор Гусєв, Ілля Ісупов, Кирил Головченко, Ксенія Гнилицька, Максим Білоусов, Марія Драгіна, Марія Павленко, Маркіян Мацех, Микита Шаленний, Микола Рідний, Мирослав Вайда, Олег Мацех, Олег Тістол, Олекса Манн, Олександр Ройтбурд, Олександр Чекменев, Олексій Радинський, Олексій Сай, Павло Керестей, Psyfox, Роман Михайлов, Роман Мінін, Саша Курмаз, Сергій Лебединський, Страйкплакат

 

Аутентичні артефакти з Майдану:

 

«Музей Майдану», колекція Музею Івана Гончара (Київ), галерея “Бактерія” (Київ)

 

 

Куратори:

 

Костянтин Акінша – історик мистецтв, куратор та арт-журналіст, редактор журналу ARTnews magazine (Нью-Йорк).

 

Аліса Ложкіна – головний редактор журналу Art Ukraine, заступник директора Мистецького Арсеналу (Київ).

 

Борис Михайлов. Без назви

 

 

Освітня програма

Школи

 

Я КРАПЛЯ В ОКЕАНІ - МИСТЕЦТВО УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ – AРТ-СИЛА РЕВОЛЮЦІЇ  

Künstlerhaus пропонує екскурсії для учнів середньої школи.

Ми розмовлятимемо про функції, які може виконувати мистецтво, граючи роль коментатора, критика політичних, соціальних та економічних подій. Крім того, ми дізнаємося, як мистецтво може надати обличчя революції.

На основі представлених в експозиції робіт студенти зможуть проаналізувати основні мистецькі медіа, а також канали поширення революційних повідомлень. Чому листівки і плакати завжди асоціюються з революційними потрясіннями? Яку роль відіграє інтернет?

 

Тема: художня освіта, історія / політична освіта

Шкільний вік: мін. 14 років

Тривалість: близько 45 хвилин

Вартість групового туру ( макс. 25 осіб): Euro 50 (Вхід вільний для студентів до 19 років)

Бронювання: вівторок-п'ятниця, з 10 ранку до 5 вечора, у четвер - до 8 вечора

Мова: Німецька

 

Екскурсії для груп

 

Тривалість: 60 хвилин

Вартість групового туру ( макс. 25 осіб): Euro 50

Мова: Німецька

Бронювання: вівторок-п'ятниця, з 10 ранку до 5 вечора, у четвер - до 8 вечора

 

Індивідуальні екскурсії

 

Щосуботи о  15:00

 

 

Контактна інформація:

Mag Isabell Fiedler
Телефон: 01587 96 63 / 20

Електронна пошта: kunstvermittlung@k-haus.at

 

Прес-конференція з нагоди відкриття виставки відбудеться 10 квітня об 11:00. Спікери: Аліса Ложкіна (куратор проекту, заступник генерального директора Мистецького Арсеналу), Костянтин Акінша (куратор проекту), а також Пітер Заврел (Künstlerhaus).

 

Співорганізатори проекту: Künstlerhaus (Відень), Мистецький Арсенал (Київ).