Як врятувати “Літаючу тарілку”?

Активісти та активістки руху #savekyivmodernism вимагають публічного розгляду проекту будівельних робіт навколо київської “Літаючої тарілки”.

 

Одна із яскравих модерністських будівель Києва зараз перебуває на реконструкції і, ймовірно, може стати частиною вхідної групи для торговельного комплексу Ocean Mall. Таке поєднання знівечить композицію і зруйнує унікальність будівлі.


За договором оренди, орендар, компанія “Альдо” повинна виконати ремонтні роботи згідно технічного завдання, але деталі цього завдання не оприлюднюються - не зважаючи на великий публічний резонанс будівництва.

 

Автора проекту “Літаючої тарілки” Флоріана Юр’єва було запрошено представниками забудовника до творчо-проектної групи, що працює над відновленням будівлі.  Але демонтаж інтер’єру концертного залу “Тарілки”, унікального своєю акустикою, розпочато без відома автора.

 

“Літаюча тарілка” на метро “Либідська”

Фото: UA.News

 

Раніше Флоріан Юр’єв отримав обіцянку від представників забудовника, що під час реконструкції ансамбль будівлі ніяким чином не буде пошкоджений, та не буде перетворений на вхідну групу до торговельного центру Ocean Mall. Втім, перебіг будівельних робіт викликає сумніви з цього приводу.

 

Активісти  підготували і надіслали звернення про надання публічної  інформації всім сторонам договору про оренду “Тарілки” з приводу того, чи були вони проінформовані про початок робіт, чи отримували вони від орендатора проектно-технічну чи іншу документацію стосовно ремонтних робіт. Також ми звернулись в Державну Архітектурно-будівельну Інспекцію України із запитом про наявність у них проекту реконструкції будівель за адресою Антоновича, 180, де знаходиться “Літаюча тарілка”.

 

Виникла реальна загроза, що під виглядом косметичного ремонту ця унікальна пам‘ятка може бути спотворена.

 

Ми наголошуємо: без узгодженого проекту розпочинати роботи в будівлі, яка має величезне культурне і архітектурне значення - неприпустимо.

 

Вимагаємо:

- негайного оприлюднення інформації про те, ким, на яких підставах та з якою метою наразі ведуться ремонтні роботи в “Літаючій тарілці”;

- зберегти цілісність комплексу будівель авторства Флоріана Юр’єва, що знаходяться за адресою вул. Антоновича, 180;

- надати цьому комплексу статус пам’ятки архітектури;

- проектні роботи та реконструкцію будівлі вести з інформуванням громадськості та за участю автора оригінального проекту, архітектора Флоріана Юр’ева ;

- визнати будівлю Державної наукової установи “Український інститут науково-технічної експертизи та інформації”  нововиявленим пам’ятником культурної спадщини.

 

Про рух:

#savekyivmodernism — це рух експертів з архітектурної та інших галузей, був створений для захисту унікальної архітектури в стилі модернізму.