Як зробити митця щасливим

За нинішніх умов ринку існує ряд причин, чому художник вирішує полишити галерею. Перш, ніж ваш омріяний тисячний митець втече з корабля, ресурс «artnet News» пропонує дізнатись, як втримати в галереї хорошого художника. У перекладі ART UKRAINE.

 

Перформанс піл час проекту «PS1» у музеї MoMA

 

1. Платити художникам вчасно. Арт-дилери можуть місяцями  виписувати рахунки, а колекціонери — роками затримувати сплату за картини. Митці довго очікують гроші або взагалі їх не отримують, тому подають позов до суду. Наприклад, художник Дін Левін судився за несплату із дилером Робертом Блюменталем майже на 200 000 доларів після продажу робіт минулого року.

 

2. Не називати художників божевільними або нерозсудливими. Митці можуть бути нестабільними. Якщо хтось із них має незвичайне прохання або хоче зробити щось із матеріалів, які важко знайти, ліпше не скаржитись, а здійснити забаганку.

 

3. Не ігнорувати їхні телефонні дзвінки та мейли. Як і всі інші люди, художники полюбляють, коли на листи та дзвінки відповідають одразу.

 

4. Відвідувати арт-ярмарки зі своїми художниками. Якщо ніколи не брати художника з собою, він зробить висновок, що у вас є фаворит, і це не він.

 

5. Продавати твори мистецтва лише правильним колекціонерам. Митці несуть відповідальність за арт-ринок так само, як галереї, але дехто цього не знає. Як сказав арт-дилер Кенні Шахтер: «Художники у 20 років не повинні продавати свої твори за 400,000 доларів».

 

6. Бути в хороших стосунках з музеями або впливовими людьми. Це не обов’язково, але завжди добре мати контакт з куратором із MoMA. Якщо не виходить, можна розвивати відносини з успішними колекціонерами.

7. Стати їх радником і дилером водночас.
Просто продавати роботи свого митця не достатньо, щоб досягти його лояльності у важкий час.

 

8. Дати їм те, чого вони не можуть дістати самостійно. Задовольняйте потреби художників: від візи до місця перепочинку в будь-якій точці планети, куди вирушає ваш митець.

 

9. Дістати пристойне вино для вечірки співробітників з нагоди відкриття, щоб художник відчув себе особливим. Пам'ятайте: митці відриваються жорстко.

 

Джерело: news.artnet.com

 

Переклад: Катерина Пташка