Європейська кіноакадемія створює дитяче журі

3 травня юні кияни у віці 12-14 років виступлять у ролі дитячого журі престижної міжнародної кінопремії. Одночасно з однолітками у 24 містах вони подивляться три фільми, номіновані на Young Audience Award – приз Європейської кіноакадемії за найкращу стрічку для юної аудиторії. Після перегляду глядачі оберуть переможця шляхом голосування. Зареєструватися на участь в дитячому журі Young Audience Award можна за посиланням.

 

Зі стрічки «Невидимий хлопчик»

 

Показ фільмів у Києві почнеться 3 травня об 11:00 за місцевим часом. Після перегляду програми відео з підсумками голосування буде надіслано в Ерфурт (Німеччина), де в той же вечір буде названо фільм-переможець.

 

Протягом дня дитяче журі перегляне три фільми. «Моя худюща сестра» (Німеччина-Швеція) – найкращий фільм дитячої програми Берлінського МКФ; розказана із гумором і шармом історія двох сестер, кожна з яких долає власні слабкості. У «Невидимому хлопчику» (Італія) сором'язливий Мікаель приміряє карнавальний костюм, який перетворює його на супергероя. Автори, екранізуючи комікс, звертаються до найкращих традицій авторського кіно. Ірландська стрічка «Ти теж гидкий» – історія про спроби дядька і племінниці вибудувати зразкові сімейні стосунки всупереч складним життєвим обставинам. Він є фільмом-учасником дитячого конкурсу Берлінського кінофестивалю.

 

Зі стрічки «Моя худюща сестра»

 

Зі стрічки «Ти теж гидкий»

 

Приз Європейської кіноакадемії є альтернативою кінопремії Оскар і за значенням прирівнюється до призу Каннського МКФ. Європейська кіноакадемія відзначає найкращі стрічки вже 27 років. Приз за найкращий дитячий фільм був заснований 4 роки тому. У 2015-му українські підлітки вперше приєднаються до кіноогляду і оберуть лауреата премії разом із європейськими однолітками.

 

Трансляція офіційної церемонії нагородження почнеться о 21:00 за київським часом на сайті Європейської кіноакадемії.

 

Показ фільмів і голосування Young Audience Award організовує фестиваль мистецтва кіно для дітей «Чілдрен Кінофест» у співпраці з Ґете-Інститутом в Україні і студією Film.ua.

 

 

Ілюстрації та фото надані організаторами Young Audience Award та запозичені із офіційної сторінки проекту в Facebook