Загублений кіт Моне повернувся додому до Живерні

Кіт Моне знайшов свій шлях додому, до будинку художника в Живерні, на півночі Франції. Протягом життя художника, керамічний кіт, зроблений в Японії, багато років "дрімав" на подушці в яскраво-жовтій їдальні, прикрашеній японською графікою. Кота Моне, який любив японське мистецтво, імовірно, подарував шанувальник з Японії.

 

Фото: The Art Newspaper

 

Американський гість митця пригадував, що бачив кішку в будинку Моне в 1924 році, за кілька місяців до смерті художника. За словами світської діви Полін Говард-Джонстон, скульптура лежала на кушетці: "На подушці, білий кіт із необробленої теракоти затишно спав", — сказала вона. Пізніше жінка побачила його в будинку Мішеля, другого сина Моне, який загинув у автокатастрофі в 1966 році.

 

Нещодавно набули розголосу сторінки життя Мішеля, які довгий час залишалися невідомими. Син художника, що одружився, але, як вважалося, залишався бездітним, насправді мав позашлюбну дочку, Ролан Вернеж (Rolande Verneiges), якій заповів твори Моне й пам'ятні речі. Існування жінки, що народилася приблизно в 1914 році й померла у 2008, залишалося невідомим навіть для фахівців із творчості Моне до минулої осені.

 

Адріан Меєр, експерт з мистецтва імпресіоністів аукціону Christie’s, зумів знайти дочку Вернеж. Відвідавши її квартиру, він побачив роботи Моне, що зберігалися всюди – необрамлені картини, що лежали під ліжками. Серед пам'ятних речей був втрачений кіт, який, за словами Меєра, "дуже буденно сидів на піаніно".

 

Сім'я вирішила продати наново відкрите мистецтво й інші речі зі спадку Моне на аукціоні Christie's в Гонконгу в листопаді минулого року. Продажі, на яких більше ніж 3/4 лотів придбали покупці з Азії, принесли в цілому 85,5 млн гонконгських доларів (10,9 млн доларів США).

Кішка середини XIX століття (оцінена в 25-35 тис. гонконгських доларів) у 20 разів перевершила очікувану вартість та була продана за 525 тис. гонконгських доларів (67 тис. доларів США). Вона була куплена японським дилером Хідеюкі Вада, який негайно пожертвував роботу Фонду Клода Моне, що відкриває будинок в Живерні для відвідувачів.

 

Кішка щойно повернулася до їдальні Моне, знову облаштувавшись на подушці.

 

Джерело: The Art Newspaper