Зустріч із Катажиною Ґурною: «Я художниця, але це не означає, що я працюю безплатно»

Сьогодні, 15 грудня, у Центрі візуальної культури (Київ, вул. Глибочицька, 44) відбудеться зустріч з Катажиною Ґурною, художницею та громадською активісткою з Польщі (Варшава). Захід розпочнеться о 19 годині. Робоча мова – англійська. Вхід вільний.

 

2012 року в Польщі відбувся перший в історії страйк художників та художниць. Символом цього страйку стало фото художника Збіґнєва Лібери з підписом: «Я художник, але це не означає, що я працюю безплатно». Це вперше привернуло увагу до того факту, що чимало художників та художниць фактично живуть на межі зубожіння, без жодних соціальних гарантій. Громадянський форум сучасного мистецтва, до якого належить художниця Катажина Ґурна, зміг запровадити до публічного дискурсу переконання, що творчий процес художників та художниць є різновидом праці, отже він має бути винагороджений, а представники та представниці творчих професій мають отримувати соціальні гарантії. Яким чином художники та художниці можуть впливати на своє соціальне становище? Про це та інші питання ітиметься на зустрічі з Катажиною Ґурною.

 

Катажина Ґурна – художниця, громадянська активістка (Варшава). Навчалася в майстерні «Ковальня» Варшавської академії мистецтв під керівництвом професора Ґжеґожа Ковальського (разом із Павлом Альтхамером, Артуром Жмієвським, Катажиною Козирою та іншими). Працює передусім в жанрі фотографії, відео та скульптури. Членкиня Громадянського форуму сучасного мистецтва. Протягом багатьох років пов’язана із середовищем «Політичної критики».

 

Захід відбудеться в контексті виставки «Локаут», організованої Центром візуальної культури спільно із Центром сучасного мистецтва Kronika (Битом, Польща) за сприяння Міністерства культури і народної спадщини Польщі.