Звягінцева намалює вікно у війну в дніпровській Я Галереї

«Намалювати своє вікно, зім’яти папір» – твір Анни Звягінцевої, на який можна буде подивитися від 22 липня у дніпровській Я Галереї (вул. Гусенка, 17). Художниця перетворила письмовий начерк на скульптурний об’єкт, що відгомінює ехом війни.

 

Фото: yagallery.com

 

«Нинішній період в житті і роботі багатьох українських художників визначається тим, що, з одного боку, неможливо в своїй практиці ігнорувати війну на сході країни, якщо саме реальність суспільного життя є предметом твоєї роботи, з іншого ж – велика частина населення перебуває поза зоною військових дій, а коментувати катастрофу з місця безпеки бачиться заняттям двозначним і швидше негожим. Повсякденність заражена війною всюди, але не так далеко знаходяться ті, хто має куди більше прав свідчити про цю війну, ніж жителі мирних місць. Цей твір можна охарактеризувати не як “свідоцтво війни”, а як “свідоцтво про зараження світу війною”, тобто засноване воно саме на специфічності авторського досвіду», – повідомляють організатори виставки.

 

Анна Звягінцева народилася в 1986 році у Дніпропетровську. Живе і працює в Києві. Навчалась у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури. З 2010 року – член кураторської групи «Худрада». У 2013 – фіналістка Pinchuk Art Prize. В 2015 році отримала Спеціальну премію PinchukArtCentre, а також перемогла в номінації «Приз громадськості». Окрім України виставлялася в Німеччині, Італії, Польщі. У минулому році скульптуру «Намалювати своє вікно, зім’яти папір» представили на бієнале «Київська школа».