Цикл перформансів від TanzLaboratorium

В НЦТМ ім. Леся Курбаса проходить цикл перформансів, що присвячені трьом впливовим театральним режисерам XXст. та їх загибелі Всеволоду Мейєрхольду, Антонену Арто, Лесю Курбасу.

 

30 жовтня о 19.00 відбудеться постанова «Буза», приурочена до 70-річчя розcтрілу всесвітньо відомого радянського режисера Всеволода Мейєрхольда.  

 

1 листопада о 19.00 відбудеться перформанс-інсталяція «Жорстокість можливості».

«Жорстокість можливості» – робота, яка відображає наше сприйняття «алхімії театру» А.Арто. Ця робота має форму перформансу-інсталяції, де головна роль належить сприйняттю глядача, в той час як актори існують у ситуації самоінстальованих об’єктів. Мистецтво сьогодні може тільки говорити про неможливість мистецтва; інсталяція – це спроба мати справу з неможливістю говорити про те, що не може бути зображене або симульоване, що завжди залишається потенціальністю зусилля, жорстокістю можливості.

 

3 листопада о 19.00 відбудеться постанова «Курбас. Реконструкція», приводом для цієї роботи стало 70-річчя розcтрілу українського режисера Леся Курбаса.

Актори Леся Курбаса вивчали Шпенглера, Штайнера і Платона. Робили етюди по законам Ньютона. Ним захоплювався Всеволод Мейерхольд, називав його найвидатнішим режисером Радянської Республіки. Себе вважав його учнем Олександр Довженко. Практично всі відомі українські актори 1920-1960-х років були або вихованцями Курбаса, або зазнали його сильного впливу

Леся Курбаса було розстріляно 3 листопада 1937 року в урочищі Сандормах, Карелія. Саме там з 27 жовтня по 4 листопада було розстріляно 1111 політв'язнів – «в честь подготовки к празднованию ХХ-летия Великой Октябрьской Социалистической Революции».