Лекція «Мистецтво Піта Мондріана»

У середу, 30 жовтня, о 19.00 в арт-центрі Я Галерея у Дніпропетровську (вул. Гусенка, 17) відбудеться лекція «Мистецтво Піта Мондріана».

Піт Мондріан. Композиція 2 у жовтому, чорному, синьому та червоному. 1922. Полотно, олія. В Колекції Музею Соломона Р. Гуггенхайма, Нью-Йорк

 

Наступна лекція із циклу «Основні постаті в мистецтві модернізму та постмодернізму» - це продовження розмови про абстрактне мистецтво початку ХХ ст. на прикладі творчості голандського художника Піта Мондріана та його сподвижників по угрупуванню «Стиль».

Під час лекції разом з мистецтвознавецем Оленою Годенко-Наконечною поміркуємо, чому абстракціонізм зародився одразу у творчості трьох митців, які працювали незалежно один від одного: у Малевича, Кандинського та Мондріана. Прослідкуємо повороти долі Мондріана та пошуки ним «чистої реальності» і абсолюту; його шляхи, що пролягли від Амстердамської академії мистецтв до Парижу, Лондона та Нью-Йорку.

Вхід безкоштовний. Обов'язковий попередній запис за телефонами: 713 5 713, 067 622 29 92 або на e-mail: ks@yagallery.com.ua.